3-nápravový sklápací náves s oceľovou korbou v segmentovom prevedení

Výhody a možnosti produktu 
 • Stabilná a tuhá konštrukcia podvozku s dodatočnými torznými profilmi
 • Najlepšie možná stabilita pri sklápaní vďaka systému automatického vypúšťania pružiacich mechov
 • Tvrdo chrómovaný, vysoko kvalitný hydraulický valec (hydromotor)
 • Najlepšia možná ochrana proti nárazom a opotrebovaniu vďaka špeciálne naohýbáno hardoxové korbe
 • Optimálne rozdelenie záťaže pomocou konštrukcie korby sa zošikmenou prednou stenou
 • Podesta na prednej stene na ovládanie navíjací plachty
 • Možnosť voľby náprav od renomovaných výrobcov SAF, BPW alebo JOST
 • VOLITEĽNE: možno dodať rozdielne veľkosti korieb podľa objemu nákladu
 • - VOLITEĽNE: odľahčená oceľová korba s podlahou o hr. 4 mm a stenami o hr. 3 mm pre vyššie užitočné zaťaženie o cca 300 kg
 • VOLITEĽNE: oceľová zadná stena umiestnená celkom vzadu (dosadá mimo muldy) - pre zaistenie väčšieho nakladacieho objemu
 • VOLITEĽNE: špeciálna výkyvná zadná stena pre extra vysoké otváranie so zapusteným uložením čapov a automaticky-hydraulickým ovládaním
 • VOLITEĽNE: ťažké prevedenie pre prevoz kameňa so zosilnenou podlahou a zosilnenými stenami
 • VOLITEĽNE: sťahovacia strecha - podľa výberu - manuálne ovládanie alebo prostredníctvom elektrického diaľkového ovládania
Detaily vozidla 
Typové označenie:
3-NÁPRAVOVÝ SKLÁPACÍ NÁVĚS S OCEĽOVOU KORBOU V segmentový PREVEDENÍ pre štrk, výkopovej zeminy atď. v stavebnom prevedení
HMOTNOSTI
Celková hmotnosť súpravy (povolená) 42 t. Celková hmotnosť (technická) 39 t. Zaťaženie náprav (technické) 27 t. Zaťaženie točnice (technické) 12 t. Úžitkové zaťaženie cca 27 t. Vlastná hmotnosť cca 6 t.
ROZMERY:
Vnútorná dĺžka korby cca 7.350 mm. Vnútorná šírka korby cca 2.330 mm. Vnútorná výška korby cca 1.470 mm = Nakladacie objem cca 23,5 m³. Celková šírka 2.550 mm. Výška ložnej plochy v nezaťaženom stave cca 250 mm nad točnicou.
RÁM VOZIDLA:
NAXTRA oceľová zváraná konštrukcia, hmotnostne optimalizované odľahčené prevedení. Výmenný 2 "kráľovský čap.
PODVOZOK:
Vzduchové odpruženie náprav s automatickým vypúšťaním pružiacich mechov pri sklápaní cez indukčné spínač a s otočným vypínačom pre prerušenie vypúšťanie. Nápravy s kotúčovými brzdami nenáročnými na údržbu, ø 430 mm, Off Road prevedení. Pevné nápravy 3 x 9 t, rázvor 2 x 1.310 mm. Automatický zdvih prednej nápravy v závislosti od hmotnosti nákladu, vrátane núteného spúšťanie a obmedzené možnosti pomocného přizvedání nápravy pri rozjazde naloženého návesu, s ovl daním v kabíne vodiča (bez montáže vypínača). kolesá: 6 ks 385/65 R 22,5 160J, značka podľa výberu závodu. 6 oceľových ráfikov 11,75 x 22,5, 10 otvorov, s prelisom 120 mm, vo farbe striebornej.
podperné nohy
2 oceľové parkovacie opory, výškovo nastaviteľné (možno odstaviť iba v nezatí žene stave).
BRZDOVÝ SYSTÉM:
Brzdové zariadenie podľa EG-smernice 71/320 resp. ECE R13. Dvojokruhový. Pružinová parkovacia brzda. EBS - elektronický brzdový systém. Wabco 2S2M = jedna náprava so senzormi. RSS - stabilizačný program. Oceľové vzduchojemy.
SKLÁPACÍ ZARIADENIE:
1 hydraulický piest pre zadné sklápanie, sklopný uhol cca 45 °. Jednotrubkový hydraulický rozvod s rýchlospojkou DN 20.
HARDOXOVÁ S KLÁPĚCÍ Korba
O čelové k orba kompletne z HARDOX (vr. Predného a zadného čela i horných rámov) v pologuľatou segmentovom prevedení so zosilnenou hornou obrubou, podlaha o hr. 5 mm a steny o hr. 4 mm. Predná a zadná stena šikmá, do výšky bočných stien (pre navíjací plachtu). Zadné čelo = výkyvné so zapusteným uložením čapov a autom.- mechan. 2-hákovým centrálnym uzáverom. Vzadu pevná výsypka = priechodná podlahový plech (podlaha predĺžená o cca 600 mm). Oceľová podesta s hliníkovým bezpečnostným roštom, sa zábradlia m a rebríkom. 1 odnímateľný priečnik a vpravo odnímateľné zarážky pre plachtu.
NAVÍJACIA PLACHTA
Umelohmotná plachta vrátane hliníkové trubky s ručnou kľukou, bez colného uzáveru, materiál podľa výberu závodu, farba plachty podľa možnosti dodania. Aretácia pre zvinutú plachtu v smere jazdy vpravo. Vpravo vodorovne oká pre upevnenie plachty lankom, vpredu a vzadu uchytenie spôsobom "cik-cak". Na ľavej strane sa 3 napínacími pásmi a s rýchloupínacie mi sponami na spodnej strane korby. 1 odnímateľný priečnik a na pravej strane doraz pre zvinutú plachtu.
ELEKTRICKÁ VÝBAVA
Kompletná inštalácia 24 V podľa platných predpisov SR / EU. 2 Sedemkomorový koncové svetlá. LED - bočné osvetlenie. 2 pozičné svetla. 2 obrysové svetlá. 2x7-pólová a 1x15-pólová zásuvka.
LAKOVANIE
Otryskanie oceľových častí oceľovým granulátom, zinkový základ, plniace lak + Dvojzložkový akrylový lak (RAL- alebo LKW-štandardný odtieň farby). Plastové a žiarovo zinkované diely nelakované. Montované diely nanesené čiernou práškovou farbou. Reflexné kontúry na oboch stranách po celej dĺžke, vzadu priečne (štandardne po stranách biele a vzadu červené), podľa ECE 48.
PRÍSLUŠENSTVO:
Zadné značenie podľa ECE-normy.
VYBAVENIE:
Zakladací klin (y) podľa predpisu. Odhlučnenie korby pri sklápaní = gumové podložky. Zadné hliníková trojuholníková sklopná ochrana proti podbehnutiu (nárazník), nelakovaná. Plastové polkruhové blatníky sa zásterkami podľa predpisu.
Ukážky produktu