3-nápravový veľkoobjemový 2-stranný sklápací náves s hliníkovou korbou z dutých profilov

Výhody a možnosti produktu 
 • Flexibilné prepravné nasadenie vďaka nakládke a vykládke ako aj bočnému sklápaniu alebo sklápaniu dozadu
 • Stabilná a tuhá konštrukcia podvozku s dodatočnými torznými profilmi
 • Najlepšia možná stabilita pri sklápaní vďaka systému automatického vypúšťania pružiacich mechov
 • Tvrdo chrómovaný, vysoko kvalitný hydraulický valec (hydromotor)
 • Veľmi kvalitná hliníková korba z dutých profilov, pre najlepšiu možnú ochranu proti nárazom a opotrebovaniu
 • 2-dielne bočnice vr. odnímateľných stredových stĺpikov pre maximálnu nakladaciu šírku
 • Podesta na prednej stene na ovládanie voliteľnej navíjacej plachty
 • Kombinovaná zadná stena - plne otočné jednokrídlové dvere + navyše výkyvná s automaticky-pneumatickým zaistením
 • Zadná trapézová hliníková sklopná ochrana proti podbehnutiu (nárazník), pre praktické naloženie šnekovým podávačom pod.
 • V zadnej stene násypky aj okienko cca 400/400 mm s dávkovacou pákou a ochranným šiltom proti stekajúcej vode
 • Možnosť voľby náprav od renomovaných výrobcov SAF, BPW alebo JOST
 • VOLITEĽNE: umelohmotná navíjacia plachta vr. vrátane hliníkovej trubky s ručnou kľukou pre navíjanie
Detaily vozidla 
Typové označenie:
3-NÁPRAVOVÝ veľkopriestorový SKLÁPACÍ NÁVES S HLINÍKOVOU KORBOU Z DUTÝCH PROFILOV V špeciálnom prevedení: pre nakládku a vykládku paletového tovaru, taktiež pre bočné sklápanie vľavo alebo sklápanej dozadu - pre ľahký sypký materiál.
ROZMERY:
Vnútorný rozmer korby cca 10.500 / 2.450 / 1.945 mm = nakladacie objem cca 50 m³, alebo 26 miest pre palety. Celková šírka 2.550 mm. Celková výška v nezaťaženom stave cca 3.550 mm pri pripojovacej výške 1.200 mm nezaťaženého vozidla a sklonu strechy 100 mm. Nakladacia výška v nezaťaženom stave cca 320 mm nad točnicou ťahača - pre vzduchovo odpružený 2-nápravový ťahač.
RÁM VOZIDLA:
Oceľová zváraná konštrukcia. Výmenný 2" kráľovský čap
PODVOZOK:
Vzduchové odpruženie náprav s automatickým vypúšťaním pružiacich mechov pri sklápaní cez indukcčný spínač a s otočným vypínačom pre prerušenie vypúšťania. Dodatočné zdvíhanie a spúšťanie vozidla. Nápravy s kotúčovými brzdami nenáročnými na údržbu, ø 430 mm, pevné nápravy 3 x 9 t, rázvor 2 x 1.310 mm. Automatické zdvíhanie prednej nápravy v závislosti od hmotnosti nákladu, vrátane núteného spúšťania a obmedzené možnosti pomocnej zvíhacej nápravy pri rozjazde naloženého návesu. Ovládanie pomocou spínača v kabíne ťahača. (Pri zdvihnutej náprave sa zvýši nakladacia a celková výška návesu o cca 50 mm.) kolesá: 6 ks 385/65 R 22,5 160J, značka podľa výberu závodu (cestná profil). 6 ks oceľových ráfikov 11,75 x 22,5, 10 otvorov, prelis 120 mm, vo farbe striebornej.
Podperné nohy:
Mechanické opory pre odstavenie vozidla - 24 t s jednostranným ovládaním a jednoduchou ú držbou.
BRZDOVÝ SYSTÉM:
Brzdové zariadenie podľa EG smernice 71/320 resp. ECE R13. Dvojokruhový. Pružinová parkovacia brzda na dvoch nápravách. EBS - elektronický brzdový systém. Wabco 2S2M = jedna náprava so senzormi. RSS - stabilizačný program. Oceľové vzduchojemy.
SKLÁPACIE ZARIADENIE:
1 stredový špeciálny sklápací hydraulický piest pre sklápanie do strany a dozadu. Sklápací uhol dozadu cca 45 °. Jednotrubkový hydraulický rozvod so spojkou DN 20.
SKLÁPACIA Korba:
Hliníková korba v paletovom prevedení = zvonka a vnútri hladká. Bočné steny a zadná stena z dutých profilov 30/4/2 mm s horným stabilizačným rámom a 3 str. prednými odnímateľnými a otočnými rúrkovými priečnymi operami = Zároveň opora pre plachtu, sklon cca 100 mm (pred otvorením dverí musia byť odstránené vpredu a vzadu priečne opory), rovnaká opora nad prednou stenou = vpredu pevná a nad zadnou stenou odnímateľná. Na ľavej strane špeciálne prevedenie bočníc - 2-dielne základné a nadstavbové bočnice. Základné bočnice zo zosilnených sklápacích dutých profilov 40/4/2 mm, vysoké cca 1.200 mm, sklopné s predĺženými uzávermi a dodatočnú 1 radom plochých uzáverov. Bočnice dodatočne výkyvné s elektropneumatickým centrálnym zatváraním - ovládanie musí byť už namontované v kabíne vodiča. Bočnice otvárateľné samostatne, dodatočný núdzový vypínač na návese. Pomocné pružiny pre zdvih pri každej základnej bočnice. U základnej prednej a zadnej bočnice vždy po 2 ks odnímateľných napínacích reťazí s napínačmi a navyše pri stredových stĺpikov diagonálne napínacie reťaze s napínačmi. Nad základnými bočnicami nadstavbové bočnice - vysoké cca 755 mm, otváracie ako zadné dvere = otočné = nasadené na rohových stĺpikoch s min. 3 závesy a pred otvorením nadstavbových bočníc musia byť predné a zadné priečne opory odstránené. U stredových stĺpikov odistiteľný zástrčný uzáver. V smere jazdy vľavo 1 stredový stĺpik sklopný a odnímateľný; do výšky nadstavbovej bočnice. Zvislý labyrintový tesniaci systém. Hrúbka podlahového plechu 8 mm, s úzkym priečnym rebrovaním. 12 párov zapustených podlahových ok - umiestnených dovnútra. Zosilnená predná stena hr. 5 mm, bez ochranného šiltu. 1-krídlová kombinovaná zadná stena, osadená vpravo v smere jazdy, navyše výkyvná s automaticky-pneumatickým uzáverom a uprostred umiestneným výsypným okienkom, vrátane dávkovacej páky a ochranného plechu proti vode. 1 rekultivačný lievik, dlhý cca 300 mm, vr. držiaku na podeste. Predná a zadná stena zvislá = preprava paliet. Vpredu oceľová podesta s hliníkovým bezpečnostným roštom, so zábradlím a rebríčkom. Vpravo 3 odnímateľné dorazy pre plachtu.
NAVÍJACIA PLACHTA:
Umelohmotná navíjacia plachta (zľava doprava v smere jazdy), značka plachty podľa výberu závodu, farba podľa priania zákazníka, vr. hliníkových dosiek a ručnej kľuky. Previs plachty cez bočnicu v smere jazdy vpravo cca 400 mm, v smere jazdy vľavo cca 200 mm. 3 ks všitých hliníkových pozdĺžnych trubiek od = 35 mm doliehajúce na strešné oblúky, plachta upevnená na ľavej strane 4 napínacími pásmi s gumovými podložkami a s rýchloupínacími sponami na spodnej strane korby, vpredu plachtové očká pre uchytenie spôsobom "cik-cak", vpravo vodorovné očká pre upevnenie plachty lankom, vzadu hore na priečniku háky pre uchytenie spôsobom "cik-cak".
ELEKTRICKÁ VÝBAVA:
Kompletná inštalácia 24 V podľa platných predpisov SR / EU. 2 Sedemkomorové koncové svetlá. LED - bočné osvetlenie. 2 pozičné svetla. 2 obrysové svetlá. 2x7-pólová a 1x15-pólová zásuvka.
LAKOVANIE:
Striekanie lakovaných častí oceľovým granulátom, zinkový základ, plniaci lak + Dvojzložkový akrylový lak (RAL- alebo LKW-štandardný odtieň farby). Hliníková korba - nelakovaná. Plastové časti a žiarovo zinkované diely nelakované. Montované diely nanesené čiernou práškovou farbou.
REFLEXIU KONTÚRY:
Reflexné kontúry na oboch stranách po celej dĺžke, vzadu priečne (štandardne po stranách biele a vzadu červené), podľa ECE 48.
PRÍSLUŠENSTVO:
Zadné značenie podľa ECE normy.
VYBAVENIE:
Zakladací klin (y) podľa predpisov. Odhlučnenie korby pri sklápaní = gumové podložky. Zadná hliníková trojuholníková sklopná ochrana proti podbehnutiu (nárazník), nelakovaná. Plastové polkruhové blatníky so zásterkami podľa predpisov. Držiak rezervy pre 1 rezervné koleso. Bočná ochrana. 1 hliníkový rebrík cca 3 m dlhý vrátane držiakov. 1 vstavaná vodováha (kontrola vodorovnej polohy pri sklápaní dozadu). Ovládacia tyč pre zadný priečnik vrátane držiaku.
Ukážky produktu