3-nápravový valníkový náves na papierové role s celobočnými zhrňovacími plachtami - ULTRALIGHT

Výhody a možnosti produktu 
  • Korózii odolné, vysokoakostné hliníkové komponenty nadstavby, preskúšané podľa EN 12642 XL
  • Odľahčená konštrukcia rámu s dierovanými lyžinami z vysokopevnostnej špeciálnej ocele NAXTRA
  • Dierovaný vonkajší rám s rozostupom dier cca 100 mm, pozdĺžne diery 40/25 mm podľa DIN EN 12640 a 23 párov zapustených 2,5 t kotevných strmeňov
  • 4 pozinkované kombinované koľajnice pre špeciálny paletový vozík, s obojstranne integrovaným radom dier - pre manipuláciu so stojacimi papierovými rolami a umiestnenia zaisťovacích klinov
  • schránka na kliny na prednú stenu s odkladacím priestorom pre kliny, nakladacie vozíky, upínacie pásy a protišmykové dosky
  • Možnosť voľby náprav od renomovaných výrobcov SAF, BPW alebo JOST
  • VOLITEĽNE: špeciálny nakladací certifikát pre balíky starého papiera, lepenky, stojacie papierové role = "Old-New-Paper-náves"
  • VOLITEĽNE: plastové výplne do koľajníc pre paletový vozík
  • VOLITEĽNE: oceľové kliny zaisťujúce náklad pri preprave papierových rolí
  • VOLITEĽNE: kónické nastavenie strechy = prispôsobenie vnútornej výšky vpredu
Detaily vozidla 
TYPOVÉ OZNAČENIE
3-NÁPRAVOVÝ-Valníkový náves pre PAPIEROVÉ ROLE RH 160 - so sťahovateľnou PLACHTOU - ULTRA ĽAHKÉ PREVEDENIE
HMOTNOSTI
Celková hmotnosť súpravy (povolená) 40 t. Celková hmotnosť (technická) 39 t. Zaťaženie náprav (technické) 27 t. Zaťaženie točnice (technické) 12 t. Vlastná hmotnosť cca 5,9 t.
ROZMERY
Vnútorná dĺžka ložnej plochy cca 13.620 mm. Vnútorná šírka ložnej plochy cca 2.480 mm. Celková šírka 2.550 mm. Vnútorná výška ložnej plochy cca 2.720 mm. Bočná nakladacia výška pod vodiacimi profilmi cca 2.620 mm. Vnútorná šírka medzi vodiacimi profilmi cca 2.430 mm. Portálová nakladacia výška cca 2.620 mm. Portálová nakladacia šírka cca 2.480 mm. Ložná výška cca 160 mm nad výškou točnice ťahača.
RÁM VOZIDLA
Oceľová konštrukcia - ľahké prevedenie. Pripojovacia výška v nezaťaženom stave 1.100 - 1.170 mm pri vzduchom odpružených ťahačoch. Výmenný 2" kráľovský čap. Dierovaný vonkajší rám s rozostupom otvorov cca 100 mm, rozmer dier 40/25 mm v zmysle DIN EN 12640 a 23 párov zapustených 2,5 t kotevných strmeňov.
PODVOZOK
Vzduchové odpruženie náprav s možnosťou výškovej regulácie (cca + 120 / - 80 mm). Automatické nastavenie jazdnej výšky od 15 km / hod. Nápravy s kotúčovými brzdami, ø 430 mm. Pevné nápravy 3 x 9 t, rázvor 2 x 1.310 mm. Kolesá: 6 ks 385/65 R 22,5 160J, značka podľa výberu závodu, 6 oceľových ráfikov 11,75 x 22,5, 10 otvorov s prelisom 120 mm, v striebornej farbe.
podperné nohy
Mechan. opory pre odstavenie vozidla - 2 x 12 t s jednostranným ovládaním.
BRZDOVÝ SYSTÉM
Brzdové zariadenie podľa EG-smernice 71/320 resp. ECE R13. Dvojokruhový EBS - elektronický brzdový systém. Wabco 2S2M = jedna náprava so senzormi. RSS - stabilizačný program. Pružinová parkovacia brzda na dvoch nápravách. Hliníkové vzduchojemy.
PODLAHA
Podlaha z preglejky hr. 27 mm. Prekrytie podlahy z preglejky hr. 12 mm, zadných 300 mm z hliníkového plechu 7/9 mm, zároveň s vonkajším rámom (zaťaženie podlahy do 7 t = zaťaženie na nápravu vysokozdvižného vozíka). 4 pozinkované kombinované koľajnice, s priskrutkovaným dorazom vzadu a spodným plastovým tesnením, slúžiacim pre nakládku a vykládku papierových rolí pomocou špeciálneho paletového vozíka a k upevneniu zaisťovacích klinov. Zakrytie koľajníc z hliníkových U-profilov – dĺžka jedného profilu cca 2.300 mm.
STENY A NEZÁVISLE SŤAHOVATELNÁ PLACHTA
Pevná predná stena z dutých hliníkových profilov vo výške 2.400 mm s 2 stredovými výstuhami, zvnútra 2 ks viazacích ôk pre zaistenie nákladu. Navrchu uzavreté plechom v čiernej farbe. Vnútorná strana prednej steny vystužená do výšky 650 mm zinkovaným oceľovým plechom. Na oboch stranách umelohmotné celobočné zhrňovacie plachty v certifikovanom prevedení pre zaistenie nákladu v zmysle kódu XL, s navarenými horizontálnymi a vertikálnymi pásovými zosilneniami vrátane rychloupínacích sponiek, s predným a zadným tyčovým uzáverom, otvárateľná na všetkých 4 rohoch, vzadu s upínacou račňou. Plachta s tesnením k vnútornému rámu. Materiál podľa výberu závodu, farba plachty podľa výberu. Umelohmotná strešná plachta priesvitná. Vzadu našróbovaný portál s hliníkovými rohovými stĺpikmi, vrchný priečnik so strešnou konštrukciou posuvný dopredu, plne otočné dvojkrídlové dvere zostavené z profilov cez celú výšku nakladacieho priestoru, vždy s dvoma vnútorne uloženými otočnými tyčovými uzávermi.
STĹPIKY / STRECHA
2 pevné predné hliníkové rohové stĺpiky do výšky strechy, umiestnenej bočne vpredu, 3 stredné stĺpiky v smere jazdy vľavo, posuvné po celej dĺžke ložnej plochy, 3 stredné stĺpiky v smere jazdy vpravo, posuvné po celej dĺžke ložnej plochy. 4 rady uchytení pre plachtové laty, prvý rad úplne dole cca 460 mm, s odstupmi cca 160/450/450 mm, 3 rady hliníkových lát 100/25 mm. Strešná posuvná konštrukcia VERSUS s umelohmotným strmeňom, dopredu posuvná so zdvíhacou automatikou, s obmedzením posuvná i dozadu (možno otvoriť zhora) = zhrnutá zostáva v nakladacom priestore, bez sklonu, so zvislými a vodorovnými vodiacimi profilmi = bez vystupujúcich hrán. Na oboch stranách špeciálny hliníkový vodiaci profil pre pojazd plachty a stĺpikov, konštrukčná výška 140 mm. Ovládacia tyč pre posuvnú strechu (držiak na bočnej ochrane z vnútornej strany).
ELEKTRICKÁ VÝBAVA
Kompletná inštalácia 24 V podľa platných predpisov SR / EU, 2 sedemkomorové koncové svetlá v zadnom nárazníku. LED - bočné osvetlenie, 2 pozičné svetlá, 2 obrysové svetlá na nárazníku. 2x7-pólová a 1x15-pólová zásuvka.
LAKOVANIE
Opieskovanie oceľových častí oceľovým granulátom, viacvrstvový epoxidový – zinkofosfátový základný náter, lakovanie striekaním 2 zložkovým polyuretánovým vrchným náterom. Plastové a žiarovo zinkované diely nelakované. Montované diely nanesené čiernou práškovou farbou. Reflexné pásky na oboch stranách po celej dĺžke, vzadu priečne (štandardne po stranách biele a vzadu červené), podľa ECE 48.
PRÍSLUŠENSTVO
Zadné značenie podľa normy ECE (umiestnené vodorovne na zadných dverách). 2 ks hliníkových dosiek (adaptéry) pre variabilné uchytenie klinov napr. medzi koľajnice.
VYBAVENIE
Zadná ochrana rámu a portálových stĺpikov, dolné zosilnenie stĺpikov. Zakladací klin(y) v zmysle predpisu. 1 výsuvný rebrík vpravo vzadu. Plastové polkruhové blatníky so zásterkami v zmysle predpisu. Hliníková lišta pre zaistenie plachty umiestnená z oboch strán, priskrutkovaná k vnútornému rámu. Zadná hliníková ochrana proti podbehnutiu (nárazník). Hliníková schránka pre kliny umiestnená na prednej stene, s úložným priestorom pre 24 ks zakladacích klinov, upínacie pásy, protišmykové dosky, atď., s prístupom z nakladacieho priestoru a odklápacím vekom. Čierna bočná ochrana proti nájazdu z Alu-profilov, v zmysle predpisov. Plastová schránka na náradie, uzamykateľná, nelakovaná, 1 držiak rezervy
Ukážky produktu